Naše zubné implantáty vám vyčaria úsmev na tvári!

Túžite po krásnom a zdravom úsmeve, no vaše zuby nie sú v takom stave, aby vám to dokázali splniť? Nie každý sa narodí s dokonalým chrupom a často aj vplyvom životosprávy a pribúdajúcich rokov chrup stráca svoju kondíciu a nepôsobí tak, ako by ste si priali. Našťastie aj v tejto oblasti existuje pomoc. Zubné implantáty nie sú ničím novým a sú skvelou náhradou chýbajúcich zubov. Ako sa zubné implantáty aplikujú do ústnej dutiny a ako sa o ne starať?

Aplikácia zubných implantátov do ústnej dutiny

Pacienti a zubné implantáty
Nasadenie zubných implantátov

Zubné implantáty sú v podstate náhrady zubných koreňov, na ktoré sa následne upevňujú umelé zuby. Majú tvar železnej tyčky alebo stĺpika. Ten je potom implantovaný priamo do čeľustnej kosti. To zaručuje, že kovová konštrukcia je stabilná a po nasadení zubu na túto konštrukciu je možné prijímať potravu a vykonávať ďalšie činnosti bez zbytočných obáv, že by sa zub uvoľnil.  Implantácia zubných implantátov je samozrejme náročný zákrok a vyžaduje si spoluprácu pacienta. Tento zákrok sa vykonáva v lokálnej anestézii. Aby vám čo najdlhšie vydržali, je nutné sa o ne dôkladne starať. Dobrou dentálnou hygienou môžete predísť rôznym zápalom ďasien, ktoré môžu zubné implantáty vyvolávať. V drogérii siahnite po špeciálnych zubných pastách a používajte tiež medzizubné kefky a dentálne nite. O zubné implantáty je potrebné starať sa rovnako dôsledne ako o vlastné zuby.

Aké sú výhody zubných implantátov?

Najväčšou výhodou zubných implantátov je to, že ich zavádzanie nevyžaduje obrusovanie vedľajších zdravých zubov, ako je to napríklad pri korunkách a iných zubných náhradách. Môžu poslúžiť ako náhrada straty viacerých zubov a nepoškodzujú ani nezaťažujú vedľajšie zuby. S implantátmi môžete pokojne znova konzumovať vaše obľúbené jedlá a nemusíte sa obávať, že implantát vypadne. Ak ste sa doteraz v spoločnosti cítili neisto a neradi ste sa usmievali, zubné implantáty vám zaručia nádherný úsmev a vy sa opäť môžete baviť a smiať so svojimi priateľmi a rodinou. Medzi nepochybne najväčšiu výhodu zubných implantátov patrí, že ich nemôžu napadnúť zubné kazy.

Zaujala vás možnosť náhrady vašich chýbajúcich zubov práve zubnými implantátmi? Kliknite na našu internetovú stránku www.dovodnausmev.sk a splňte si spolu s nami sen o dokonalom chrupe!