Zdravá príprava a benefity kuracieho mäsa

Od prípravy polievok až po vyprážané či pečené formy je kuracie mäso na Slovensku obľúbeným jedlom, ktoré sa pripravuje na veľa spôsobov v každej domácnosti. Kuracie mäso je jednou z najoceňovanejších potravín nielen na Slovensku, ale aj na celom svete. Nielenže tvorí rozhodujúcu súčasť rôznych kulinárskych tradícií, ale je tiež vysoko výživné a chutné.  Zaujímavosťou je, že rôzne časti kuracieho mäsa majú rozdielnu hladinu tuku a cholesterolu. Kuracie prsia obsahujú najmenej cholesterolu a tuku. V tomto článku vám priblížime niektoré zdravotné výhody konzumácie kuracieho mäsa.

Prečo je kuracie mäso prospešné pre zdravie?

Kuracie mäso pečené v rúre
Živiny v kuracom mäse

Kuracie mäso je jedným z najlepších nevegetariánskych zdrojov bielkovín. Je to chudé mäso, ktoré obsahuje viac bielkovín a menej tukov. To oceňujú najmä športovci alebo ľudia, ktorí chcú naberať svaly. Okrem bielkovín je kuracie mäso bohaté na niekoľko minerálov, napríklad fosfor, vápnik, ktoré pomáhajú udržiavať kosti. Obsahuje tiež selén, o ktorom je známe, že znižuje riziko artritídy. Mnohí možno nevedia, že kuracie mäso obsahuje dve živiny, ktoré sú skvelé na znižovanie stresu. Majú upokojujúci účinok pre vaše telo, a preto je vynikajúcou voľbou po náročnom dni. Tiež chutí vynikajúco a to tiež prispieva k uvoľňovaniu stresu. Horčík, živina prítomná v kuracom mäse, pomáha upokojiť príznaky predmenštruačného syndrómu a pomáha bojovať proti rôznym zmenám nálady, ktoré môže žena počas menštruácie pociťovať. Muži by mali konzumovať tiež kuracie mäso, pretože obsahuje zinok a ten pomáha regulovať hladinu testosterónu a zvyšuje produkciu spermií. Slepačia polievka sa už dlhé roky považuje za domáci liek na zmiernenie prechladnutia, chrípky a iných bežných infekcií dýchacích ciest. Horúca para kuracej polievky pomáha odstraňovať upchatie nosa.

Ako pripraviť kuracie mäso zdravo?

Ak sa rozhodnete pripravovať kuracie mäso, uistite sa, že ste odkrojili všetok viditeľný tuk, pretože ten nemusí byť dobrý pre vaše srdce. Tieto tukové usadeniny majú zvyčajne bielu farbu. Ak chcete, aby váš obed bol zdravý, mali by ste ho najskôr marinovať s korením, ako napríklad kurkuma, koriander alebo s tvarohom, aby kurča absorbovalo všetky svoje živiny a bolo chutnejšie. Potom by ste ho mohli vyskúšať uvariť v tlakovom hrnci, aby bolo kuriatko mäkké a jemné. Zdravou možnosťou, ktorú môžete zvážiť, je aj jeho pečenie. Niektorí veľmi radi grilujú kuracie mäso v mikrovlnnej rúre. Ak vás táto téma zaujala a chcete sa o kuracom mäse dozvedieť viac, navštívte webovú stránku http://www.kurakralovske.sk.