Správny pelech pre psa musí byť ako stvorený pre vášho štvornohého miláčika

Ak máte doma psíka, pelech je povinnou výbavou. Ide o miesto, ktoré patrí iba jemu, cíti sa v ňom pohodlne a bezpečne. Môže v ňom nerušene oddychovať a nemusí sa oň s nikým deliť. Kto by takýto komfort nechcel dopriať svojmu štvornohému kamarátovi? Vybrať ten správny pelech pre psa však nemusí byť žiadnou hračkou. Na trhu je toľko druhov, že je najprv potrebné urobiť si prehľad a až potom kupovať. Tak sa poďme spoločne pozrieť, čo všetko obchody s potrebami pre zvieratá ponúkajú svojim zákazníkom. 

Pri výbere pelechu pre psa je potrebné zamerať sa na veľkosť

Veľký pelech pre psa
Výber pelechu pre psa pre veľké rasy

Veľkosť pelechu býva podceňovaná, no práve to by malo byť pre nás prioritou. Psík sa v ňom musí cítiť pohodlne, preto by v ňom mal mať dostatok miesta. Predstavte si, že by ste väčšiemu plemenu psa zadovážili príliš malý pelech. Asi by si ho veľmi neobľúbil a s najväčšou pravdepodobnosťou by sa mu vyhýbal veľkým oblúkom. Ako teda vybrať správnu veľkosť pelechu pre psa? Jednoducho. Najlepšie urobíte, ak svojho psíka odmeriate vtedy, keď oddychuje. Následne je potrebné odmerať pelech pre sa, ktorý sa vám pozdáva. Ak máte svojho psíka od šteniatka, počítajte s tým, že určite vyrastie. Jeho miery teda nebudú rovnaké a pokiaľ nechcete kupovať neskôr nový pelech, mali by ste si zistiť, do akých rozmerov narastie. Okrem rozmerov sú dôležité aj ďalšie parametre. Ide napríklad o materiál, z ktorého je pelech pre psa vyrobený. 

Kam umiestniť pelech pre psa? 

Zamysleli ste sa už nad tým, kam nový pelech pre psa umiestnite? Skôr, ako vyberiete miesto, skúste porozmýšľať, či sa bude vášmu psíkovi na danom mieste dobre oddychovať a či tam bude spokojný. Každý psík je iný. Sú také, ktoré majú radi spoločnosť aj keď oddychujú, no existujú aj samotári. Dnes už výrobcovia myslia aj na estetické hľadisko, a tak na trhu nájdete pelechy pre psa s potlačou od výmyslu sveta. Pelech pre psa môžete preto farebne zladiť so zvyškom vašej domácnosti. Vždy však dbajte na to, aby sa v ňom váš pes cítil čo najlepšie. Ten správny pelech pre psa nájdete na webovej stránke https://www.queedo.sk/