Pripravte si vo Vašej kuchyni domáce pivo

Domáci pivovar je v 21. storočí možné mať aj vo Vašej kuchyni. Výroba piva už nie je výsadou iba veľkých pivovarov, ale domace pivo si môžete spraviť vo Vašej domácnosti. Domáci pivovar si zamiluje každý milovník či milovníčka piva a to vďaka jednoduchosti prípravy piva.

Čo na to potrebujem?

Na varenie piva svojimi rukami, budete potrebovať len pár nástrojov a „ingrediencií“.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt beerAko prvé by ste si mali zaobstarať mini domáci pivovar, resp. sadu na výrobu piva. V našom e-shope Domáci-pivovar.sk nájdete dva druhy domácich pivovarov, a to od spoločnosti Brewferm a Inpinto. Domáci pivovar Brewferm je rozdelený do 3 skupín, podľa výbavy ktorú obsahuje, v zásade však v ňom uvaríte až 23 l piva  a domáci pivovar Inpinto je štýlový súdok, v ktorom uvaríte až 9 l piva. Keď budete mať vybraný domáci pivovar, treba si ešte vybrať mladinový koncentrát. Mladinové koncentráty sú výrobky veľkých pivovarov, ktoré chcú aby ste výrobu piva dokončili doma samy. Mladinový koncentrát si môžete vybrať z ktoréhokoľvek kútu sveta, druhu či obsahu alkoholu. Je len na Vás, aký typ piva preferujete.

Keď už máte vybratý aj druh mladinového koncentrátu, je potrebné zohnať ešte pivné kvasnice (avšak väčšinou bývajú pribalené k mladinovému koncentrátu), kvasný cukor a vodu (buď si kúpite neperlivú vodu vo fľaškách, alebo použijete vodu z kohútiku).

Aby sa Vám pivo nepokazilo v priebehu varenia, je potrebné všetko poriadne vyčistiť. Preto netreba zabudnúť ani na dezinfekciu, aby ste neboli s výsledkom sklamaný. Dezinfekcia všetkého čo príde do kontaktu s pivom je naozaj veľmi dôležitá a nezaberie priveľa času.

Aby sme si to zhrnuli, tak na výrobu piva z mladinového koncentrátu potrebujeme:

  • Domáci pivovar (set),
  • Mladinový koncentrát,
  • Pivné kvasnice (väčšinou sú ako súčasť balenia pri mladinovom koncentráte),
  • Kvasný cukor,
  • Vodu,
  • Dezinfekciu.

Ostatné pomôcky na prípravu piva ako hrniec, pohár, či lyžička má doma každý z nás.

Varenie piva z mladinového koncentrátu patrí medzi najjednoduchší spôsob, avšak výsledok stojí za to. Pivo patrí medzi tretí najobľúbenejší nápoj na svete (hneď po vode a čaji), tak prečo si ho nespraviť aj doma? Domáci pivovar pritom nezaberie veľa miesta.

Navyše prichádza jeseň a práve toto obdobie je najideálnejšie na výrobu a kvasenie piva. Tak pustite sa do toho ešte dnes, a za pár týždňov si vychutnáte to pravé domáce pivo priamo z Vašej chladničky.

Držím Vám palce a dúfam, že sa Vám pivo skvele podarí.