Zlatá žila v tehotenstve môže potrápiť aj vás

Tehotenstvo je obdobie v živote ženy, ktoré sa spája nielen s radostným očakávaním, ale bohužiaľ aj častejšími zdravotnými problémami. Jeden z nich, ktorý trápi veľké percento žien, je zlatá žila v tehotenstve. Okrem nevoľnosti sa teda môže pridružiť aj tento problém. Nepodceňujte ho preto a snažte sa jeho vzniku vyvarovať. Ako sa brániť proti vzniku hemoroidom a čo robiť, ak sa napriek prevencii objavia? V nasledujúcich riadkoch sa dozviete všetko, čo potrebujete.

Čo znamená zlatá žila v tehotenstve?

Zlatá žila v tehotenstve sa vyskytuje u mnohých žien
Liečba a prevencia zlatej žily v tehotenstve

Ak ste sa so zlatou žilou ešte nikdy nestretli, pravdepodobne ani neviete, o čo ide. Hemoroidy sú v podstate zdurené žily nachádzajúce sa v oblasti konečníka. Môžu sa objaviť iba ako malé nenápadné hrčky, no postupne sa môžu zväčšovať a začnú byť bolestivé. Prečo zlatá žila v tehotenstve vlastne vzniká aj napriek tomu, že ste s ňou nikdy nemali problém? Z veľmi jednoduchého a logického dôvodu. Obdobie tehotenstva sa spája s väčšou záťažou na váš tráviaci trakt. Čím je dieťatko v brušku väčšie, tým viac tlačí na vaše črevá a ďalšie orgány. Tým pádom dochádza k spomaleniu trávenia a vzniku problémov so zápchou. Okrem bolesti sa môžu objaviť aj ďalšie príznaky ako napríklad svrbenie, krvácanie či opuch. Ako iste viete, v období tehotenstva sa neodporúča užívať niektoré liečivá, ktoré by mohli plodu uškodiť. Je preto veľmi dôležité vzniku zlatej žily v tehotenstve predchádzať a ak sa predsa len objaví, liečiť ju šetrne a s ohľadom na dieťa.

Aká liečba je v tehotenstve povolená?

Poďme sa teraz spoločne pozrieť na to, ako je možné zlatú žilu v tehotenstve liečiť. Ako sme už spomínali, lieky sú v tomto období vylúčené a tak sa budete musieť zamerať na lokálnu liečbu. Možno ste už počuli o dubovej kôre. Dostanete ju kúpiť vo forme vody alebo gélu a je vhodná na vonkajšie ošetrenie zlatej žily. Prípravky z dubovej kôry obsahujú aj ďalšie účinné látky, ktoré vám pomôžu zbaviť sa zlatej žily v tehotenstve oveľa rýchlejšie. Povolené sú aj čapíky či vlhčené obrúsky, ktoré urýchľujú liečbu a sú šetrné k pokožke. Prečítajte si viac užitočných informácií o zlatej žile v tehotenstve na webovej stránke https://www.proctocare.sk/.