Urogynekológ vyrieši vaše problémy včasne

S pokročilým vekom náš život prináša aj viacero zdravotných ťažkostí, ktoré vytvárajú mnoho nepríjemných situácii. Jedným z nich je inkontinencia, ktorá sprevádza väčšinou ženy v pokročilom veku. V tomto prípade by ste mali vyhľadať odborníka v oblasti urogynekológie. Taktiež aj urogynekológia Bratislava patrí k nadstavbe nad gynekológiou.

Komu sa prvému zveriť so zdravotným problémom?

Urogynekológia Bratislava je tu pre vás
Urogynekologická ambulancia v Bratislave

Na začiatku ťažkostí navštívte svojho praktického lekára alebo gynekológa. Je dôležité aby ste sa svojmu lekárovi so všetkým zdôverili a podchytili svoj problém už v skorých začiatkoch. Následne by vás mal váš všeobecný lekár poslať ku odbornému lekárovi. Nemusíte sa obávať, pracovníci urogynekológie bratislava sú tí najlepší odborníci pred ktorými  sa v žiadnom prípade nemusíte hanbiť. Mnohé dámy počiatočné problémy riešia intímnymi vložkami, ktoré nie sú stopercentným riešením. Špecializovaná utogynekológia bratislava vám spraví všetky potrebné vyšetrenia, ktoré by mali odhaliť inkontinenciu. Všetky vyšetrenia však nie sú podmienkou, všetko závisí od zdravotného stavu pacienta. Avšak, aby prišla úľava od nepríjemných ťažkostí je potrebné aby vám urogynekológia bratislava spravila všetky potrebné vyšetrenia a tak zbaví váš život inkontinencie. Aj napriek tomu, že sa u vás nevyskytli žiadne ťažkosti, je potrebné aby ste nezabúdali na prevenciu. Urogynekológia neposkytuje preventívne vyšetrenia, avšak gynekologické vyšetrenia si to vyžadujú. V prípade gynekológie sa zisťuje pokles panvového dna, čo by sa následne nemalo podceňovať. Nemusíte hneď utekať na urogynekológiu, prvotnú prevenciu zvládnete aj sami. Napríklad zvýšite príjem tekutín, budete si dodržiavať optimálnu váhu, zvýšite svoju fyzickú aktivitu a budete posilňovať svoje panvové dno.

Ako zistíte, že sa u vás vyskytuje inkontinencia?

Mnohí odborníci z urogynekológie bratislava hovoria o možných príznakoch, ako napríklad unikanie moču pri bežnom kýchnutí, zakašľaní alebo pri fyzickej námahe. V tomto prípade sa hovorí o stresovom unikaní moču. Ďalším prípadom je náročnejší typ, v ktorom sa objaví silnejšie nutkanie použiť toaletu. Prevencia je dôležitá v každom veku, práve preto by ste nemali podceňovať preventívne prehliadky. V prípade ťažkostí s inkontinenciou vám dokáže pomôcť práve urogynekológia bratislava, ktorá disponuje kvalitným odborným personálom, ktorý má individuálny prístup ku pacientom. Nemusíte sa ničoho obávať a taktiež ani hanbiť, keďže zdravie je prvoradé a treba jeho menšie nedostatky podchytiť už na začiatku. V prípade akýchkoľvek otázok navštívte stránku https://www.womancare.eu/.