Sprievodca hokejovými rukavicami alebo čo potrebujem vedieť?

Ak sa chystáte hrať súťažný hokej, budete potrebovať hokejovú výstroj. Kvalitná hokejová výstroj je nevyhnutná pre každého hokejistu. Je dôležité investovať do kvalitnej prilby, ktorá ochráni hlavu pred pádmi a nárazmi a taktiež je vhodné investovať do kvalitných hokejových rukavíc. Pri výbere správnych rukavíc treba zohľadniť bežné faktory, ako sú správna veľkosť rukavíc, pohyblivosť, kvalita, musia sa prispôsobiť a ochrániť vaše ruky. Kvalitné hokejove rukavice potrebujete, pretože chránia vaše ruky a zápästia pred údermi hokejky či puku. Pomôžu vám ochrániť ruky aj v prípade, že spadnete na ľad. V súčasnosti existuje niekoľko populárnych značiek rukavíc.

Aký je rozdiel medzi lacnými a drahými rukavicami?

Hokejove rukavice pre brankárov
Lapačky, chrániče a hokejové rukavice

Pri výbere a kúpe hokejových rukavíc väčšina ľudí zohľadňuje cenu rukavíc, čo je pochopiteľné. Avšak je potrebné brať do úvahy aj kvalitu rukavíc, ktoré plánujete kúpiť. Ako rozoznať lacnejšie rukavice od tých drahších?  Lacné rukavice budú po celej ploche polstrované jednou penou (väčšinou so strednou hustotou), ktorá je mäkká. Rukavice strednej triedy navyše pridávajú vrstvu peny s vysokou hustotou a tie lepšie rukavice budú mať navyše aj plastové vložky. Aké materiály sú použité v rukavici, spoznáte tak, že stlačíte bočné časti penového dielu. Pri kvalitných rukaviciach budete vrstvy cítiť. Výhodou drahších rukavíc je, že napríklad v oblastiach prstov alebo bokov rúk sú extra kúsky polstrovania, teda nie sú len na zadnej strane. Drahšie hokejové rukavice budú mať hrubší a odolnejší materiál, ktorý pokrýva postrovanie. Ak porovnávame drahšie a lacnejšie rukavice, tak rozdiel nájdeme v použitom materiály na dlani. Dlane drahších rukavíc budú používať kvalitnejšiu a odolnejšiu kožu a v oblastiach s vysokým opotrebením môžu byť spevnené. Všetky hokejové rukavice budú mať pancierovaný palec, ktorý sa nedokáže ohnúť dozadu. Lepšie a drahšie rukavice budú pohyblivejšie v oblasti palca a zápästí.

Veľkosť hokejových rukavíc

Hokejové rukavice sa merajú v palcoch, zvyčajne v celých. Veľkosti 13,14,15 palcov sa zvyčajne považujú za veľkosti pre dospelých. Menšie rukavice sú juniorské alebo mládežnícke. Dĺžka predstavuje vzdialenosť od ohybu vnútorného lakťa po spodok prstov. Aj keď sa vám to môže javiť ako zvláštny spôsob merania, je to dedičstvo z čias, keď boli hokejové rukavice oveľa dlhšie než dnes. Výberu a kúpe hokejových rukavíc odporúčame venovať dostatok času, pokojne si ich oblečte a manipulujte s hokejkou, aby ste vedeli, ako dobre vám sedia. Nezabudnite na to, že správna veľkosť rukavice je veľmi dôležitá. Ak vás zaujala táto téma, prípadne chcete vedieť viac, navštívte stránku https://www.hokejovekorcule.sk/.