Plánujete si zaobstarať psa? Viete, čo všetko vás čaká?

Mať domáceho miláčika je snom mnohých z nás. Niektorí majú radi psov, iní uprednostnia mačky a ďalší majú zase záľubu v staraní sa napríklad o exotické zvieratá. Ak patríte medzi tých, ktorí majú blízko k psíkom a chceli by ste si ho v blízkej dobe zaobstarať, bude pred vami stáť rozhodnutie, ktoré musíte poriadne zvážiť. Ste ochotní sa psovi venovať, obetovať mu časť svojho života a súčasne aj finančné prostriedky? Ste oboznámení s tým, že strihanie psov, venčenie a ich kŕmenie sa stane súčasťou vášho života? Ak áno, ste na správnej ceste stať sa zodpovedným majiteľom štvornohého kamaráta!

Ako sa pripraviť na príchod psa do domácnosti

Strihanie psov všetkých plemien
Klasické aj netradičné strihy pre psov

Najdôležitejšou časťou výberu domáceho miláčika je výber správneho plemena. Každé plemeno je špecifické a od toho sa odvíjajú aj ich individuálne potreby. Niektoré psy sú aktívne, iné zase rady prespia celé dni, kým ste v práci. To isté platí aj o veľkosti, na základe ktorej sa odvíja aj starostlivosť o nich. Výber psa ovplyvňuje tiež aj to, či máte k dispozícii rodinný dom so záhradou alebo bývate v byte. Ak ste si vybrali plemeno, ktoré sa hodí tak do vašej domácnosti, ako vám sadne aj povahovo, budete sa musieť rozhodnúť, odkiaľ psíka získate. Na výber máte útulky, overené chovné stanice, inzeráty alebo dokonca aj niekoho, kto sa musí psíka vzdať. Ďalšou otázkou bude príprava na príchod nového člena do rodiny. Podľa toho, či sa bude jednať o šteniatko alebo o dospelého psa budete musieť prispôsobiť aj podmienky vo vašej domácnosti. Ak si budete zaobstarávať šteniatko, mali by ste odstrániť všetky káble či topánky, ktoré sa u vás nachádzajú. Nemali by ste tiež šteniatko nechávať vo vyššej polohe, nakoľko môže veľmi jednoducho prísť k úrazu. Na začiatku je dobré zaobstarať si klietku, v ktorej bude váš kamarát počas vašej neprítomnosti.

Strihanie psov je dôležitou súčasťou starostlivosti o psa

Ďalšou vecou, ktorú budete riešiť je starostlivosť. Psa treba tak kŕmiť či chodiť s ním na prechádzky, ale súčasne je dôležitá aj starostlivosť o jeho vzhľad. Strihanie psov je dôležité takmer u všetkých plemien, nakoľko nesprávna starostlivosť môže viesť až k ochoreniu. Ak sa aj vy chcete vyhnúť týmto nepríjemnosťam a starať sa o vášho psa ukážkovo, navštívte stránku https://dogculture.sk/, kde nájdete množstvo užitočných rád, ktoré sa týkajú správnej starostlivosti o psa