Kvalitná brankárska výstroj chráni pred úrazmi

Ľadový hokej je šport, ktorý fascinuje mnohých chlapcov a mužov. Je to šport, ktorý je obľúbený pre svoju rýchlosť a dynamiku. Počas zápasov môžeme zažiť pravú športovú rivalitu a súťaživosť. Práve vďaka tomu má ľadový hokej mnoho priaznivcov a hokejové zápasy sú vyhľadávané fanúšikmi, ktorí sú ochotní kvôli zážitku zo sledovania zaujímavého zápasu precestovať mnoho kilometrov.  Žiaľ hokej je zároveň veľmi tvrdý šport, pri ktorom dochádza k mnohým zraneniam. Preto, či ste profesionál, alebo hrávate hokej rekreačne, nepodceňujte výber kvalitnej výstroje. Výstroj pre hráčov a brankárska výstroj je veľmi špecifická a skladá sa z viacerých častí.

Brankárske korčule, hokejky, lapačky a vyrážačky

Brankárska výstroj má dôležitú ochrannú fuknciu
S kvalitnou brankárskou výstrojov sa chytá ľahšie

Snáď najdôležitejšia súčasť výstroje, bez ktorej by hokej nebol hokejom sú korčule a hokejky. Samozrejme, že iné sú určené pre hráčov a iné pre brankárov. Výber brankárskych korčulí je nesmierne dôležitý. Dnes majú vďaka revolučným technológiám brankárske korčule vyvinuté  prvky tak, aby ponúkali vysokú úroveň komfortu a ochrany. V ponuke sú brankárske korčule rôznych cenových kategórii a rôznych značiek. Korčule pre brankárov musia poskytnúť hráčovi oporu nohy a zabezpečiť stabilitu na ľade. Neodmysliteľnou súčasťou brankárskej výstroje je lapačka a hokejka. Lapačka je rukavica na ruku, v ktorej brankár nedrží hokejku. Veľkosť je najdôležitejším kritériom, brankárovi musí perfektne sadnúť na ruku . Mala by byť ľahká a pevná zároveň tak, aby tlmila nárazy od pukov a vibrácie. Hokejka je obrazne povedané brankárova predĺžená ruka. Tvorí ju rukoväť a čepeľ. Pri kúpe zvažujte kritéria ako sú tvrdosť hokejky, sklon a dĺžka. Od hráčskej je brankárska hokejka odlišná svojou šírkou. Brankárska vyrážačka je špeciálny typ rukavice, ktorú drží brankár v tej ruke, v ktorej drží aj hokejku. Ako už názov napovedá, jej hlavnou úlohou je vyrážať puk, aby nepadol do brány, ale zároveň  musí spoľahlivo chrániť ruku.

Ochranné časti brankárskej výstroje

Pri zostavovaní brankárskej výstroje pokračujeme vo výbere jej ďalších častí. Tvorí ju odev, ktorý si brankár oblieka na seba a jeho hlavnou funkciou je ochrana pred tvrdými strelami pukom. Pozostáva z celotvárovej masky, vesty, nohavíc, betónov a ostatného príslušenstva, ako sú chrániče krku, kolien a brankárskeho dresu.

Zostaviť kompletnú zostavu brankárskej výstroje je náročné a je vhodné, keď sa môžete poradiť s odborníkmi. Ak hľadáte spoľahlivý hokejový obchod, kde nájdete širokú ponuku kvalitnej hokejovej výstroje pre začínajúcich aj profesionálnych hokejistov kliknite na www.hokejovekorcule.sk.